This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

1 GÜNLÜĞÜNE KÖY MUHTARI OLDUM!

x

1 GÜNLÜĞÜNE KÖY MUHTARI OLDUM!

1 GÜNLÜĞÜNE KÖY MUHTARI OLDUM!
Türkiye'nin en renkli muhtarının köyünde 1 günlüğüne muhtar oluyorum!
CoD Mobile 1. Yıl Kutlama Partisi: #codpartner
Orkun Işıtmak


Reklam & İşbirlikleri:


Müzik Epidemic Sound:
x

Alican Erkal - Saniyede 365 Dil Atarım (Küfür İçerir)

Menajerlik & Organizasyon
Rıza Karaca 0534 839 2030
x

Bir Günlüğüne MODEL OLDUK!

Bugün ansızın aldığımız modellik teklifini kabul ederek ortaya çıkan bu güzel ve eğlenceli anları sizlerle paylaştık :) Instagram: Dünün vlogu:

⭐ Lena'nın Freelance kursu:
⭐⏩Kanal destek ol:
⭐⏩Patreon kanala destek:

Yakın zamanda her gün bir tane vlog paylaşmaya karar verdim bu süreç Youtube kariyerimde uzun zamandır denemek istediğim bir şeydi ve sonunda başlangıcı yaptık. Umarım bu süreç sizede harekete geçme konusunda yardımcı olabilir.

Airbnb HEDİYELER ve İNDİRİMLİ Kurslar
⏩35$ Airbnb Seyahat Kredisi:
⏩1 Ay Bedava Youtube Müzik:

⏩Sponsorluk için: Enginfilms@gmail.com

⏩ Kapak fotoğrafını tasarlayan arkadaşımız:

⭐Sosyal Medya Hesapları ⭐
İngilizce kanal:
Instagram:
Instagram:

#Vlog #GünlükVlog
x

Katıldığı Yarışma Programıyla Fenomen Olan Emsal Teyze Şimdi Muhtar Adayı

4 yıl önce Katıldığı 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasının ardından Türkiye'ce tanınan ilkokul mezunu Emsal Tekir, Kayseri'nin Develi ilçesinde yaşadığı mahalleye muhtar adayı oldu.

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:


3 çocuk annesi ve ilkokul mezunu olan Emsal Tekir, katıldığı yarışma programında sergilediği performans ve rahat tavırlarıyla fenomen olarak tüm Türkiye'de tanındı. İlkokul mezunu olmasına rağmen üniversite mezunlarına taş çıkartan Emsal Tekir, 60 bin TL ödüllü 9. soruyu görmüştü. O dönem yarışmaya nasıl katıldığını anlatan Tekir, eşiyle tartışma yaşadığını çocuklarından da olumsuz tepki almasına rağmen yarışmak için İstanbul'a gittiğini söyledi.

Eşim 'Sende genel kültür yok, rezil olursun' dedi

Günlük hayatında tam bir köylü kadını olduğunu, değişik işlerle uğraştığını kaydeden Tekir; yarışma macerasını anlatarak; Günlük hayatımda tavuklarım var, bağ, bahçe, pekmez yaparım. Nişasta yaparım, temizliklere bayan götürürüm, çemen yaparım. Tam bir köylü kadınıyım. Bir gün internetten yarışmaya başvurdum. Oğluma dedim ki ‘Sen katıl’. Oda ‘Ben katılmam anne’ dedi. Ben de şaka yaptım, ‘Sen katılmazsan ben katılırım’ dedim. Bir hafta sonra telefon geldi. Telefon gelince ben çok terledim, şok oldum şaka yapıyorlar diye. O anda eşimle kötü olduk, eşim bana kızdı, ‘Sende genel kültür yok, rezil olursun’ dedi. Ben de; ‘Ben rezil olmam, bende yürek var, sende de varsa başvur’ dedim eşime. Çünkü eşim lise mezunu, ben ilkokul mezunuyum. Eşimle dövüştük, ağız kalabalığı yaptık, eşim gitti. Eşim gidince ben de belediyede çalışan arkadaşımı aradım, yarışmadan çağırdıkların ve eşimle tartıştığımı söyledim. Bana ‘Koş belediyeye gel’ dedi. Belediyeye gittim oturdum, çünkü e-mail falan istiyorlar ben bilmiyorum. Orada her işimizi hallettik, uçak biletlerimizi hazırladık. Eve geldim temizliğimi yaptım, yemek hazırladım gidersem ne yapacaklar diye. Çantalarımı hazırladım, bir gün sonra eşimin çalıştığı dükkana vardım. Dükkanın içine ‘güp’ diye çantaları koydum. ‘Ben bu gidişle gidiyorum, bir ay gelmem’ dedim, bu arada da küsüz. Orada ağabeyim, yeğenlerim, kuzenlerim var. Cebimde de o an 5 lira param var başka param da yok. Kayseri’ye kadar param var. Korktu, bana 200 lira para verdi. Yola çıktık gittik. Böyle bir maceramız oldu ifadelerini kullandı.
Yarışmada ömründe görmediği parayı kazandığını dile getiren Tekir; Yarışmada herhalde 8. soruydu, 60 bin TL’lik soruyu gördüm. Ama bilmediğim için çekildim. Riske atamazdım. Ben ömrümde görmedim o parayı, riske atamazdım. İhtiyacım da vardı dedi.

Soruları mantık yürüterek bildim

İlkokul mezunu olmasına rağmen soruları mantık yürüterek bildiğini ve yarışmanın ardından çok güzel tepkiler aldığını ifade eden Emsal Tekir; Yarışmadan sonra çok güzel tepkiler oldu. Eşim benden özür diledi. Çocuklarım da mahçup oldu. Ben kendime güvenmesem zaten bu kadar gitmezdim. Çünkü bende bir kalp var gelmeden geleceği biliyorum, kalbime doğuyor. O soruları mantık yürüte yürüte bildim şeklinde konuştu.

Yarışma programlarını çok sevdiğini, her izlediğinde o koltukta oturmak için dua ettiğini sözlerine ekleyen Emsal Tekir konuşmasını şöyle sürdürdü; Daha önceden yarışma programı izliyor muydunuz? “Ben programa başvurduğumda sordular, ‘Emsal teyze yarışmayı izler miydin’ diye. Ben bu gittiğim yarışmayı çok severdim. Her seyrettiğimde derdim ki ‘İnşallah o koltuğa ben otururum’. Çocuklarım da ‘Anne aç tavuk rüyasında darı görürmüş, sen darı ambarına düşmüşsün’ derlerdi. Nasip oldu. Ama bu yarışmaya çıkalı kaç sene oldu ama gerçekten sanki akşam çıkmışım gibi.
Öte yandan 31 Mart seçimlerinde yaşadığı mahalleye muhtar adayı da olduğunu aktaran Emsal Tekir; Şuanda İzmirli mahallesinde muhtar adayıyım. İnşallah Allah’ımın izniyle olacak. Tepkiler çok güzel, kimsenin kalbini bilemem ama bana göre bir bayan olarak tepkiler çok güzel dedi

#haber #sondakika #gündem

================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi


İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri

İhlas Haber Ajansı hakkında


İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
x

BİR GÜNLÜĞÜNE KÖYLÜ OLDUK!!! (LALEDERE KÖYÜ)

Uzun bir aradan sonra Yalova'da, Grander ekibi olarak Laledere Köyü'nde geçirdiğimiz bir günü sizlerin beğenisine sunuyoruz izleyip paylaşan, abone olan, beğenen herkese teşekkür ederiz.

İnstagramdan bizi takip edin ! : @granderofficial

Kişisel instagram profillerimiz;

@alperengndgdu

@mustafabbektas

@ahmetparim

@emrcanbltc

@aykete

@sametplvn

Kaan style oldum köy sahiplendik

Arkadaslar hepinizi cok sevoyorum işte discord sunucum gelin ve beraber video sesli konusalim

YABANCILARIN KAPILARINI ÇALIP KİRALARINI ÖDEDİK!

YABANCILARIN KAPILARINI ÇALIP KİRALARINI ÖDEDİK!
Korona'dan dolayı hepimiz zorlu süreçlerden geçiyoruz. Bugün muhtarlık yardımıyla ulaştığımız farklı ailelerin evine gidip onların 1 aylık kiralarını karşılıyoruz.
Orkun Işıtmak


Reklam & İşbirlikleri:


Müzik Epidemic Sound:

Recep Tayyip Erdoğan Adlı Genç, Muhtar Adayı Oldu

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde Cumhurbaşkanı ile aynı adı soyadı taşıyan 20 yaşındaki Recep Tayyip Erdoğan isimli genç, yaşadığı mahallede muhtar adayı oldu. Genç isim benzerliğinden dolayı geçirdiği trafik kazasında polisin ismini anons edemediğini anlattı.

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:


Gölcük’ün Dumlupınar Mahallesi’nde yaşayan 20 yaşındaki Recep Tayyip Erdoğan adlı genç, siyasete erken atılma düşüncesiyle mahallesinde muhtar adayı olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı ada soyada sahip olan genç, adaylık tanıtımında yaptığı ziyaretlerde ve günlük yaşantısında zaman zaman ilginç olaylar yaşadığını anlattı. Kendisini tanımayanların ismini öğrendiğinde kamera şakası yapıp yaymadığını sorduğunu anlatan Erdoğan, geçirdiği bir trafik kazasında polisin telsizden ismini anons etmeye çekindiğini dile getirdi.

Recep Tayyip Erdoğan İBB Başkanı olunca adı koyuldu
Muhtar adayı olduktan sonra yaşadığı ilçede daha fazla tanınmaya ve dikkat çekmeye başladığını dile getiren Erdoğan, vatandaşlardan destek görüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu sene doğduğu için babası tarafından kendisine Recep Tayyip adının verildiğini söyleyen genç, eğitim hayatını tamamladıktan sonra siyasete atılmaya karar verdiğini dile getirdi.

“Küçüklüğümden beri de hep siyasete katılma isteğim vardı”
Dumlupınar Mahallesi'nde muhtar adayı olan Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhurbaşkanımızın gençlere ve muhtarlarımıza verdiği önem sebebiyle bende bu yönde karar verdim. Küçüklüğümden beri de hep siyasete katılma isteğim vardı. Muhtarlıkla adım atarım diye düşündüm. Muhtar olduğum zaman, gerek belediyeyle gerek kaymakamla irtibat halinde olup mahallemizin sıkıntılarına çözüm bulacağız. Reklam ve tanıtımlarla, sosyal medya aracılığıyla kendimizi tanıtma çalışmalarımıza başladık dedi.

Cumhurbaşkanımızla aynı ismi taşımak gurur verici
Katılacağı yerel seçimlerde isminin güvenoyunda etkili olacağını belirten Erdoğan, Ülkemizin seçilen cumhurbaşkanıyla aynı ismi taşımak gurur verici. İnsanlar sıcakkanlı yaklaşıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet başkanıyla aynı ismi taşıyoruz. Muhtarlık seçiminde katkı sağlayacağını düşünüyorum. Eğitim-öğretim hayatımda da öğretmenlerim, arkadaşlarım hep sempatiyle yaklaştılar. Öğretmenlerimiz bugüne kadar desteklerini esirgemediler diye konuştu.

Trafik kazasında polisler ismini telsizden anons etmeye çekindi
İsim benzerliğinden dolayı yaşadığı birçok şaşırtıcı olay yaşadığını söyleyen genç muhtar adayı, Bir restoranda yemek siparişi vermiştik. Garson isimden dolayı kamera şakası olduğunu zannedip kameralar nerede diye etrafa bakmaya başlamıştı. Kendi adım soyadım olduğumu söylediğimde çok şaşırmıştı. Geçtiğimiz sene de İzmit'ten Gölcük'e gelirken maddi hasarlı bir trafik kazası yaşadık. Hastaneye gittiğimizde polisler ismimi anons edemediklerini söylemişlerdi. Neden diye sorduğumda, ismimi anons ederse ortalığın karışacağını söyleyerek kendi şahsi telefonundan yetkilileri arayarak İzmit'te trafik kazası geçiren Recep Tayyip Erdoğan adındaki genç hastanemize geldi demişti şeklinde konuştu.

Gölcük halkı genç Erdoğan'ı destekliyor
Çocukluğunu Dumlupınar Mahallesi'nde geçiren genç Recep Tayyip Erdoğan'ı mahalle esnafı da destekliyor. Kendilerine aday tanıtımı için gelen Erdoğan’ı sevdiklerini dile getiren esnaflar, genç muhtar adayının başarılı olması için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Son zamanlarda ortaya çıkmayan başlayan genç siyasetçilerin dikkat çekmesi gerektiğini söyleyen esnaf Halit Aydemir, Recep arkadaşımız mahallemizde genç bir aday. Buralarda nadir görülen birşey. Bu da bizim için bir övünç kaynağı. Kendisini yıllardır tanıyoruz, hareketleriyle, haliyle bize güven veriyor. Başarılı olmasını istiyoruz ifadelerini kullandı.
Siyasete girmek için çabalıyor

Mahalle muhtarlığı seçimlerine hazırlanan Recep Tayyip Erdoğan hem ismiyle hem de çalışmalarıyla dikkat çekerek Kocaeli'nin genç siyasetçileri arasına girmek için çabalıyor.

#haber #sondakika #gündem #news #haberler #receptayyiperdoğan #muhtarlıkseçimi #kocaeli #gölcük #siyaset #dumlupınar

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi


İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri

İhlas Haber Ajansı hakkında


İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için

DEFNE SAMYELİ “ADIM ABUK SUBUK DEDİKODULAR İLE İSTEMEDİĞİM ŞEKİLDE ANILDI!

Gör Beni serisinin bu bölümünün konuğu Defne Samyeli. Defne Samyeli, çocukluğunda başlayan sunuculuk kariyerinden haber spikerliğine nasıl geçtiğini samimiyetle anlattı. Hayatın üzüntülerini de mutlulukları gibi kabul ettiğini söyleyen Samyeli yaşadığı başarısızlıkları da daha büyük başarıların önünü açan bir fırsat olarak gördüğünü paylaştı.

Armağan Çağlayan'ın kıyafeti için:

Abone Ol! -

Bizi sosyal medyada takip et:
Instagram:
Twitter:

AİLECE KAHVALTIMIZ..???? ÜRGÜP GÖREME PERİ BACALARI GEZDİK..???? NELER ALDIM..????GÜNLÜK VLOG..????

x

KÖYDE KÖY KONSEPTLİ Tik Tok VİDEOLARI ÇEKTİK | Musically - Eğlenceli Çocuk Videosu

Sevgili arkadaşlarımız, bu eğlenceli video da KÖYDE KÖY KONSEPTLİ Tik Tok VİDEOLARI ÇEKTİK Sizce en güzel Musically videosu hangisi oldu? Yorumlarda belirtin ????
???? SİZLER İÇİN EMEK VEREREK HAZIRLADIĞIMIZ VİDEOMUZU ÇOK KISA BİR VAKTİNİZİ AYIRARAK SONUNA KADAR İZLERSENİZ BİZİ ÇOK MUTLU EDERSİNİZ
???? BEĞEN'E ???? BASTIKTAN SONRA YORUM YAZAN ARKADAŞLARIMIZIN HEPSİNE ELİMİZDEN GELDİĞİNCE CEVAP VERMEYE ÇALIŞIYORUZ
???? Yeni videolarımızdan herkesten önce haberdar olmak için → linkinden ücretsiz abone olabilirsiniz
???? Cemil Abi kanalına Abonelik için →
???? Aslı ve Ömer kanalına Abonelik için →
???? Aslı Güler kanalına Abonelik için →
↓↓↓ SOSYAL medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz ↓↓↓
???? Instagram →
???? Facebook →
???? Twitter →
???? Vk →
???? E-mail → babishkofamilyfuntv@gmail.com

???? Sevgili arkadaşlarımız
► Işılın Pembe Dünyası kanalından sonra Babishko Family Fun TV ile karşınızdayız.
► Cemil Abi, Aslı ve Işıl olmak üzere 3 kişilik bir aile olarak hep birlikte eğlenceli ve eğitici videolar ile karşınızda olacağız, birlikte eğlenecek ve birlikte öğreneceğiz.

► Kanalımızda neler var ve neler olacak?
► Eğlenceli çocuk videoları
► Çocuk şarkıları - Kreş şarkıları - Nursery rhymes songs
► Renklerle öğreniyorum videoları - Learn colors with me videos
► Çocuklar için eğitim videoları - Çocuklar için eğitici videolar
► Eğitici çocuk videoları
► Çocuk oyuncakları
► Eğlenceli Oyun Videoları - Funny Games

► Videolarımızı ve canlı yayınlarımızı kaçırmamak için abone olmakla birlikte küçük zile tıklayarak bildirimlerinizi açmayı unutmayın. ????Sevgiler????

BİR CİN VAKASI - ONLARIN MUSALLAT OLDUĞU BİR ÖĞRETMENİN GÜNLÜĞÜNE YAZDIKLARI (+21 ÜRPERTİCİ)

Olayın yaşandığı yer : Muğla nın bir Köyü
Tarih : 1982
Olayı yaşayan : Mustafa Öğretmen
Mustafa öğretmenin günlüğünden alıntılar yapılarak yaşadığı sıra dışı olay ve sır dolu ölümü anlatılmıştır.
'' 10 Ocak 1982, bugün sıradan bir gün geçirdim. Öğrencilerime alfabeyi ve eğik yazmayı öğrettim. Yarın da etkinlik yaptıracağım. Kaldığım ev geceleri soğuk oluyor, çamurdan olduğu için soğuğu hissediyorum ama ne yapalım görev aşkı ağır basıyor. Bugünlük yazacaklarım bu kadar
'' 20 Ocak 1982, bugün öğrencilerimle kırları dolaştık, her şey güzeldi lakin köyde telefon olmadığı için uzun süredir anamı babamı arayamadım. Özledim onları.. Canım annem babam onları seviyorum.. Ayrıca bugün evime yaşlı bir teyze geldi, yemek getirdi çok mutlu oldum köyde ilk defa gördüm onu, belki de ben öyle sanmışımdır. Umarım öyledir. Bugünlük bu kadar yeter
23 Ocak 1982 bugün evdeyim, şehre inip evdekileri aradım gayet iyiymişler çok mutlu oldum. Lakin geceleri artık uyuyamama durumu oluyor bende. Yalnız olmaktan mı bilmiyorum sanki biri Mustafa diye bağırıyor ben uyurken. Korku değil de huzursuz hissediyorum, köyde başka kalacak ev olmadığı için idare ediyorum. Bugün de aynı şeyler olursa Muhtara gideceğim.
24 Ocak 1982, dün uyuduğum esnada şiddetli kapı çalması ile uyandım. Kapıyı açtım ancak kimse yoktu. Elektrik gittiği için ışığı da açamadım o an arkamda bir el hissettim lakin kimse yoktu. Artık kafayı yeme noktasına geldim. Muhtara anlatıyorum gülüyor geçiyor, çok okudun delirdin bu yüzden diye şakalar yapıyor. Evin içinde gölgeler görüyorum mutfağa gidiyorum gölgeleri görüyorum, yatarken aynı.. Tuvalet evin dışında olduğu için dışarı tuvalet yapmaya bile korkar oldum, tuvalete girdiğim esnada tuvalet kapısı çalıyor, ışığı sönüyor. Hiç rahat değilim huzursuzum..
28 Ocak 1982, dün yine o yaşlı teyze geldi çorba yaptım sana dedi, kurt gibi açtım. Sofraya oturdum çorbayı açtım kan ve iğrenç kokan kemikler vardı.. Köpek ölüsü gibi kokuyordu.. Hemen dışarı attım.. Koku hala evin içinde artık kime anlatıcam derdimi bilmiyorum, şehire inip doktora gözükeceğim.. Tabi araba bulursam..
30 Ocak 1982, dün gece stres atmak için kahvedeydim. Herkes bir kadının köyde dolaşıp tavukları çaldığını, camlara taş attığını ve huzursuzluk olduğu konuşuluyordu. Gece geç çıktım kahveden eve dönerken ışıklar olmadığı için önümü bile görmem zordu. Ay ışığı ile gidiyordum. Önümde köpek ordusu gördüm bir tane köpeği öldürmüşler onu yiyordular, hoşt dememe rağmen kaçmadılar direk hızlı adımlarla eve doğru geldim. Lakin eve girdiğimde kapı açıktı, içeride siyah örtü giymiş 4-5 kişi vardı. Kimsiniz diye bağırdım, sinkaflı kelimeler kullandım. Cevap vermediler aynı anda kalktılar evden çıktılar. Sonra ben bayılmışım kalktım ve şuan şu satırları yazıyorum. Yarın hocaya gözükeceğim.
3 Şubat 1982, yazamadım ama hoca da çare olamadı. Dua okudukça daha kötü oluyor sanki. Evimin camına taş atılıp kırıldığı için geceleri üşüyorum. Az önce yine kapı çaldı lakin kimse yok, ya ben deliriyorum ya da cidden bişiler var. Öğrencilerime bile alay konusu oldum. Daha fazla yaşamak istemiyorum, kendimi zor tutuyorum..
5 Şubat 1982, bu bir intihar notudur. Artık kendimi kontrol edemiyorum kendime zarar vermeye başladım okula da gitmiyorum. Şuan bile karşımda gölgeler hissediyorum, bana bakıp güldüklerini hissediyorum. Artık yaşamak istemiyorum Allah bağışlasın beni, anne ve baba bu not elinize geçerse sizi çok seviyorum sakın ola ki ağlamayın hakkınızı helal edin..
7 şubat 1982 de Mustafa öğretmenin cesedi evinde bulundu.. Bıçakla el bileklerini kesip canına kıymış, duvar da İbranice ölüm kelimesi yazılıydı.

Turizm sektörünü bırakıp litresi 100 liradan eşek sütü satan girişimci, siparişlere yetişemiyor

Antalya'da, turizmi bırakıp, 12 yıl önce eşek çiftliği kuran Mehmet Ali Yalçın, litresi 100 liradan eşek sütü satıyor. Günde bir eşekten yarım litreye yakın süt alabildiklerini belirten Yalçın, Eşek doymaz, sürekli yem versen sürekli yer. Masrafı çok dedi.

Antalya'da, 16 yıl önce turizm sektöründe deve ve eşeklerle küçük geziler düzenleyen Mehmet Ali Yalçın, 'Eşek sütü yok mu?' sorularının artması üzerine 4 eşek satın aldı. Birkaç yıl bu 4 eşekten elde ettiği sütleri satan Yalçın, talebe yetişemeyince turizmi bırakıp, 2008 yılında Varsak bölgesinde eşek çiftliği kurdu. Bugün 50'si yavru yaklaşık 300 eşekten günde ortalama 150 litreye yakın süt alan Yalçın, astım, kronik bronşit, kanser, siroz, ateş düşürücü, balgam sökme gibi birçok hastalığa iyi geldiğine inanılan eşek sütünün litresini, ilk günkü gibi yine 100 liradan satıyor. Antalya'nın ardından İstanbul ve Ankara'da çiftlik kurduğunu söyleyen Yalçın, Türkiye'nin dört bir yanından gelen siparişlere yetişmeye çalıştığını anlattı.

TALEP ARTTIKÇA İŞİ BÜYÜTTÜ

Mehmet Ali Yalçın, turizmle uğraşırken gelen talep üzerine eşek çiftliği kurduğunu ve süt üretimine başladığını söyledi. 2002 yılında 4 eşekle süt üretimine amatör olarak başladığını kaydeden Yalçın, İlk zamanlar bu sütün nelere iyi geldiğini bilmiyordum. Kimisi astım, boğmaca, bronşit, bademcik rahatsızlığına iyi geldiğini söyledi. Son dönemde ise kanser hastalarının yakınları gelmeye başladı. Talep arttıkça işler büyüdü ve çiftliğe dönüştü. Eş dosta da eşek sütü veriyorum. Bir yakınım da KOAH hastası olmuştu, eşek sütüyle yendi dedi.

BİR EŞEKTEN GÜNDE YARIM LİTRE SÜT

3 bin metrekare alanda bulunan eşeklerden 50'sinin sağılır durumda olduğunu dile getiren Yalçın, 50 de yavrumuz var. Günlük bir eşekten yarım litreye yakın süt alabiliyoruz. Eşek doymak nedir bilmez, sürekli yem versen sürekli yer. Masrafı çok yüksek. İşe başladığımızdan bu yana fiyat 100 lira. Halen aynı fiyattayız. Gelenler zaten hasta kişiler, nasıl zam yapayım. 'Allah rızası için' diyorlar, dayanamıyorum diye konuştu.

KOAH'I EŞEK SÜTÜ İLE ATLATTI

Antalya'da yaşayan 25 yıllık astım hastası Beyan Kartal, uzun yıllar hastalığı nedeniyle ilaç tedavisi gördüğünü söyledi. 1 yıl önce hastalığının KOAH'a çevirdiğini anlatan Kartal, yakınları sayesinde eşek sütüyle tanıştığını, 2 aydır da günde 3 çay bardağı eşek sütü içtiğini anlattı. Eşek sütü içmeye başlamasının ardından nefes darlığının ve sıkışmalarının kaybolduğunu, şimdilerde ise sadece kuru öksürük kaldığını belirten Kartal, Doktoruma muayene oldum. Akciğerlerimin temizlendiğini söyledi. Çok şaşırdım. Hastalığım için artık hiç ilaç kullanmıyorum. Günde 3 çay bardağı eşek sütü içmeye devam ediyorum dedi.

Antalya'da yaşayan Gülşah Baykal da her sabah bir bardak inek sütü içmeye gayret ettiğini söyledi. Eşek sütünü ve eşek çiftliklerini duyduğunu anlatan Baykal, Akciğer hastalıklarına ve bazı kanser türlerine iyi geldiğini duymuştum. Eşek sütünü içmem sanırım. Koktuğunu düşünüyorum. İnek sütü dışında süt tüketmem diye konuştu.

Üniversite öğrencisi Şükran Teymur ise 2- 3 günde bir çay bardağı inek sütü içiyorum. Eşek sütünü daha önce duymadım, fakat litresi 100 TL ise sanırım faydalı bir süt dedi.

Nadiren süt tüketen birisi olduğunu söyleyen Emre Gündoğdu da Haftada 2- 3 defa içiyorum. Eşek sütünü duydum ama denemedim diye konuştu.

42 yıldır muhtarlığı kimseye bırakmıyor

Erzurum'un merkez Yakutiye ilçesinin Ömer Hasuhi Bilmen Mahallesi'nin muhtarlığını, 1977 yılından bugüne kadar yapılan tüm seçimleri kazanan Tahir Sağsöz (67) yapıyor.

Fahri Korutürk'ün Cumhurbaşkanlığı, Bülent Ecevit'in Başbakanlığı döneminden itibaren muhtarlığı kimseye kaptırmayan evli ve 3 çocuk babası Sağsöz, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Yakutiye ilçesinin Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi'nde 14 bin 800 seçmenden büyük bir çoğunluğunu alarak 10'uncu defa muhtar olmayı başardı. Halka hizmet etmeyi, mahallenin sorunlarıyla ilgilenmeyi çok sevdiğini söyleyen Sağsöz, Muhtarlığa başladığım ilk günkü heyecanla çalışıyorum. 42 yıldır Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi’nin muhtarıyım. Muhtarlık serüvenim oturduğumuz evlerin gecekondu olması ile başladı. Mahalleden dozer gibi iş makineleri geçtiği zaman hep yıkılacak korkusu ile yaşadık. Ben mücadele ettim. Ev başı bir miktar para toplayıp yerleri belediyeden satın alarak 68 kişiyi ev sahibi yaptım. 1977 yılında da muhtar seçildim. Hatta TOKİ'den bana ‘TOKİ gibi muhtar’ diye mektup gelmişti. O günden bugüne kadar çok çalıştım ve mahallede yaşayan herkesin bir muhtarı değil, yakını oldum diye konuştu.

42 YIL RAKİP ÇIKMADI

Bu döneme kadar kendisine hiç rakip çıkmadığını söyleyen Tahir Sağsöz, Seçimlerde 8 muhtar adayı ile sandığa gittik. Onların almış olduğu oyun 2-3 katını aldım. Millet biliyor. Biz artık onlarla etle tırnak olduk. Allah can sağlığı verdiği sürece halkıma hizmet için çalışacağım. Elbet bir gün bırakacağım. Muhtarlık bize babamızdan da miras kalmadı. Bu bir hizmet yarışı. Allah için, millet için hizmet yapacaksan en güzel varlık odur dedi.

Muhtar Tahir Sağsöz'ü çok sevdiklerini söyleyen, mahallede ekmek fırını işleten Yılmaz Bayramoğlu, Ben doğduğum yıllarda muhtar seçilen Tahir Sağsöz'ü hep amcam olarak gördüm. Mahallede kimin sorunu varsa yılların vermiş olduğu bilgi ve tecrübe ile kısa sürede halletti. Biz kendisinden memnun olduğumuz için seçimlerde hep onu destekledik diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı'nın haber görüntülerini takip etmek için tıklayarak YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Demirören Haber Ajansı(DHA) Resmi Web Sitesi


Sosyal Medya Adreslerimiz

İNLİCE PLAJI MUĞLA /YAPRAK TOPLADIK / ASMA YAPRAĞI / GÜNLÜK VLOG 9

Merhaba arkadaşlar, sizlerle 06.06.2019 tarihinde çekmiş olduğum videomu paylaşmak istedim...

iyi seyirler...
x

Elektrostatik +PDF | TYT Fizik Çek-AP 6 #çekap #tytfizik

Tyt ve AYT Fiziği baştan sona tekrar ettiğimiz Çek-AP video serisinde Konu özeti yapılmakta ve ardından MEB kaynakları ve Puan Yayınları incelenerek karışık yeni nesil sorular çözülmektedir. Bu dersimizde Elektrostatik, Coulomb Kuvveti, Elektrik Alan konuları anlatıldı ve ardından Bol Soru çözülerek Geniş kapsamlı bir tekrar yapıldı. İyi seyirler...

Kullanılan kaynaklar: Puan Yayınları P-Dif Konu anlatım Föyleri ve TYT Fizik Soru bankası

Ders Notu
????PDF Link:

Çek-AP AYT Fizik | 25 günde Tüm AYT |
????

Çek-AP TYT Fizik | 20 Günde Tüm TYT |
????

Sıra Sende Soru Çözümleri / Ösym Tadında
????

Güncel Müfredat TYT Fizik konu anlatımları ve tekrarları için
????

Güncel Müfredat AYT Fizik konu anlatımları ve tekrarları için
????

Yayın Denizi AYT Fizik Soru Bankası Çözümleri
????

Güncel 12.Sınıf Fizik Anlatımları ve Tekrarları için
????

Güncel 11.Sınıf Fizik Anlatımları ve Tekrarları için
????

Güncel 10.Sınıf Fizik Anlatımları ve Tekrarları için
????

Güncel 9.Sınıf Fizik Anlatımları ve Tekrarları için
????

Denemeler Üzerinden Fizik Tekrarları İçin
????Aydın Yayınları Fizik Denemeleri

????Yayın Denizi Fizik Denemeleri

????Turfoz Fizik Denemeleri


VIP Fizik
Videoyu faydalı bulduysanız desteğinizi göstermek adına beğenmeyi ve kanala abone olmayı unutmayın.
Abone Ol :
İnstagram:
Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için iletişim
Mail: fizikogreten@gmail.com

Uluslararası Knidos Kültür Ve Sanat Akademisi Etkinlikleri! Nazım Alpman ile #GünBaşlıyor

Nazım Alpman ile #GünBaşlıyor programında Uluslararası Knidos Kültür Ve Sanat Akademisi Sanat Direktörü Emine Özkarslıoğlu ile akademinin faaliyetleri ve Can Yücel anma etkinliği konuşuluyor.

ONLINE Record: Test va 1-urinish. (Mag'lubiyat bilan yakunlandi)

Telegram kanal -
Facebook sahifa -
Ravshanbek Xonniyoz - +998 94 6732802
Telegram profil -
——————————
Rasmiy saytlar
1.
2.

10 GÜNDE 5 KİLO GİTTİ ???????? /ÖDEMLERLE BAŞIM DERTTE????????‍♀️ / #evdekal #kilover #diyet

Merhaba Gönüllü YouTuber kanalına hoşgeldiniz.Ben Gönül Nair Erkan.Bu videomda değişim videosu atmadan önce günün ufak kesitlerini sizlerle paylaşmak istedim.Hayatımın en zor kararını vererek spora başladım.Çünkü vücudum ödem tutmaya başladı ve bu tartıda görmem gereken rakamların önüne geçti ve bende gerçeği kabullendim.Kalkıp artık başlamam gerekiyordu.Benim kadar spor sevmeyen biri spor yaparsa ne olur????Akşam öğünümüde sizinle paylaştım.Bakalım 22 haziranda beni ne sonuçlar bekliyor görücez. ???? Umarım keyifle izlersiniz???? Beni desteklemek için lütfen kanalıma abone olmayı ve aşağıda sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın????

Emre Arslan Dans Okulu:

Korsefit:

İyi Seyirler????

Sosyal Medya Hesaplarım;
İnstagram:
Facebook:

Buraya kadar okuduysan yorumlar kısmına ????????‍♀️ bu emojiyi paylaşabilirsin.

Tuncay Ceylan İle KPSS Vatandaşlık Son Tekrar 8

Shares

x

Check Also

x

Menu