This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

DÜNYANIN EN ZEHİRLİ BALIĞINI YEDİM!! (ASLAN BALIĞI)

x

DÜNYANIN EN ZEHİRLİ BALIĞINI YEDİM!! (ASLAN BALIĞI)

DÜNYANIN EN ZEHİRLİ BALIĞINI YEDİM!! (ASLAN BALIĞI) videomuz sizlerle. Arkadaşlar bugün Balık Günlüklerinden Savaş abi ile beraber Lion Fish olarak bilinen Aslan balığını avlayıp yemeyi denedik. İyi seyirler.

Fester Abdü


İrtibat & İşbirliği:
Türkiyenin En Çılgın YouTube Kanalı
delimine@creatorstation.com
x

DÜNYANIN EN ZEHİRLİ BALIĞINI AVLADIM! (ASLAN BALIĞI)

DÜNYANIN EN ZEHİRLİ BALIĞINI AVLADIM! (ASLAN BALIĞI) videomuz sizlerle. Arkadaşlar bugün Hint okyanusundan süveyş kanalının açılmasıyla bizim sularımıza gelen Zehirli Aslan Balığını avlamaya çıktık ve başardık. Bu görüntüleri de sizler için kaydettik. İyi seyirler.
Fester Abdü


İrtibat & İşbirliği:
Türkiyenin En Çılgın YouTube Kanalı
delimine@creatorstation.com
x

Elimi Denizimizin EN ZEHİRLİ BALIĞI Soktu... Saatlerce Kıvrandım | Batan Gemiye Dalış

Herkese selamlar..
Maalesef ne kadar bu işleri bilseniz de iş kazaları her zaman başımıza gelebiliyor. En önemlisi ne yapmamız gerektiğini bilmek ve tedbirimizi almak.
Aslan balıkları son derece zehirli ve bazen insanı öldürebilecek kadar güçlü bir zehir üretebiliyor.
Denizlerimize sonradan gelen bu istilacı türü olabildiğince avlamaya çalışıyoruz ve insanların da avlamasına teşvik etmeye çalışıyoruz... Videomuzu biraz erken bitirmek zorunda kaldık lütfen kusura bakmayın :) Umarım beğenerek izlersiniz...

Herkese iyi seyirler.,

Çekilişler ve Gezi turları için beni instagramdan takip etmeyi unutmayın...
Instagram:
x

Ayağına düşen balık, bu hale getirdi! ''Ölüsü bile öldürüyor''

Antalya'da, amatör balıkçı Serdar Söyler, zıpkınla avladığı aslan balığının (pterois miles) ayağına düşmesi nedeniyle zehirlendi. Günlerce tedavi gördüğünü, ayağındaki dokunun öldüğünü belirten Söyler, Aslan balığının ölüsü bile öldürüyor dedi.

Dünyada Hint Okyanusu'nda yaşayan ve en zehirli balık türlerinden biri olan aslan balığı, deniz suyunun ısınmasıyla doğal yaşam alanından çıkarak, önce Akdeniz'i ardından Ege Denizi'ni istila etti. Hızla çoğalan aslan balığı, yılda yaklaşık 2 milyon yumurta bırakıyor. Deniz canlılarını yok eden balık, Antalya'da Kekova, Kaş ve Kalkan'dan sonra Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan ile Marmaris ve Bodrum, İzmir'in Karaburun ve Seferihisar ilçeleri açıklarında balıkçı ağlarına takıldı.

AYAĞINA DÜŞTÜ

Uzmanlar, zehirli olan aslan balığına dokunulmaması uyarısında bulunurken, Antalya'da oturan Serdar Söyler, denizde, kayalık bölgede zıpkınla aslan balığı avladı. Söyler, avladığı aslan balığını kıyıya çıkardıktan sonra zıpkının ucunda ölmesini bekledi. Telef olan balık, zıpkından kayarak, Söyler'in ayağına düştü. Balığın dikenlerinin zehirli olduğunu bilen Söyler, hastaneye gitmeden önce buzla ayağına müdahale etti.

AYAĞINDAKİ DOKULAR ÖLDÜ

Ayağı şişen Serdar Söyler, hastaneye giderek, durumu anlattı. Müdahaleden sonra acıları kesilmeyen Söyler, defalarca hastaneye gitti. Söyler'in ayağında doku ölümü gerçekleştiği tespit edildi. Balığın üremesini engellemek amacıyla avladığını kaydeden Söyler, Zıpkının ucunda balığı denizden çıkardım. Zıpkında ölmesini bekledim. Balık ölünce gevşedi, geri doğru kayarak yere düştü. Balığın zehirli dikeni ayağıma hafifçe dokundu. Zehirleyebileceğini bildiğim için buzla tedavi uyguladım, sonra hastaneye gittim diye konuştu.

Doktorların ilk kez bu tip vaka ile karşılaştığını söylediğini belirten Söyler, Daha önce karşılaşmadıkları için nasıl bir tedavi uygulayacaklarını bilemediler. Serum verdiler ama uyguladıkları tedavi, zehirli bir hayvanın sokmasına karşı yapıldı. Hastaneden ayrıldım ama ayağım çok şişti. Birkaç defa daha hastaneye gittim. Ayağımın belirli noktaları suyla doldu dedi.

ÖLÜSÜ BİLE ÖLDÜRÜYOR

Aslan balığının ölüsü ya da dirisiyle temas edilmemesi gerektiğini kaydeden Söyler, Temas edilirse de ilk anda sıcak suyla müdahale etmeleri gerekiyormuş. Ben bunu bilmediğim için önce buz uygulaması yaptım birkaç dakika. Meğerse tam tersini yapmam gerekiyormuş. O kadar kuvvetli bir zehiri var ki ölüsü bile bir insanı öldürebiliyor diye konuştu.

'SICAK SUYLA MÜDAHALE EDİN'

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu ise Olay karada gerçekleşmiş. Denizde korkmaya gerek yok. Bu tür vakalar ya ağda tutma sonrası ya da olta ve zıpkın sonrası avlanmada gerçekleşiyor. Serdar beyin ayağında doku ölümü gerçekleşmiş. Bu tür olaylarda genelde sıcak su uygulanması gerekiyor. Ayak, yakacak dereceye kadar sıcak suda bekletilseydi bu hale gelmeyecekti. Bu uygulama zehrin etkisini kaybetmesini sağlıyor. Eğer müdahalede gecikilme olursa ciddi durumlarla karşılaşılabilirdi dedi.

TÜRKİYE'YE KIZILDENİZ'DEN GELDİ

Aslan balığının çok hızlı üreyen ve tehlikeli tür olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Gökoğlu, zehirli dikenlerinin tehlike saçtığını kaydetti. Türkiye sularına Kızıldeniz'den gelen aslan balığına kesinlikle dokunulmaması konusunda uyaran Gökoğlu, Küresel ısınma nedeniyle Kızıldeniz yoluyla Akdeniz'e geçiş yapan bu tür, çok yavaş hareket ediyor. Dokunulmadığı sürece zarar vermez diye konuştu.

ASLAN BALIĞI

Pektoral (göğüs) yüzgeçlerinde bulunan zehirli dikenlere sahiptir. Bu sırt yüzgeçlerindeki dikenimsi yapılar zehirlidir. Aslan balığı bu yapıları ile bir canlıyı sokması halinde öldürebilir. Doğal yaşam alanları Hint-Pasifik Okyanusu ve Kızıldeniz'de mercan resifleri olan avcı, etçil bir balıktır. Bunlar volitan aslan balığının genel özelliklerinden birkaçı. Her ne kadar doğal yaşam alanları Hint-Pasifik Okyanusu olsa da insan etkenleri sonucu bazı türlerinin, Atlas Okyanusu'na, Amerika'nın doğu sahillerine ve Karayipler'e uzanan bir alanda yayıldığı görüldü. Aslan balıkları göz alıcı renkleri, gösterişli yüzgeçleri, kırmızı ve esmer çizgileriyle tuzlu su akvaryumlarında beslenebilen bir prestij balığıdır. Bakımı uzmanlık isteyen aslan balığının yetişkin ergin bireyleri 35-38 santim uzunluğa ve 480 gram ağırlığa kadar ulaşabilen bir balıktır. Aslan balıkları kendinden küçük balık, yumuşakçalar ve eklembacaklılar ile beslenebilen avcı bir türü olduğu için en az 250-300 litrelik standart tuzlu su karışımında kendi boyutlarına uygun büyüklükte balıklar ile topluca bakılabilir.
x

Ölümden Döndüm !! / Zehirli Aslan Balığı ile Tehlikeli Oyun

Ölümden Döndüm !! / Zehirli Aslan Balığı ile Tehlikeli Oyun videomuz sizlere. Keyifli seyirler...

Her Bütçeye Uygun Hazır Takım Kombinasyonları Kategorimiz:

At-Çek takımı kombinasyonları ile ilgili takım seçimi ve teknik destek için 05072799020 Whatsapp numarasından Balık Günlükleri / Mavi Yüzgeç destek hattına yazabilirsiniz ( Size daha kolay yardımcı olabilmem için sorularınızda hangi şehirde avlanacağınızı, hedef balıklarınızın neler olacağını, LRF/Spin/Tekne takımı vs ne tür bir takım tavsiyesi istediğinizi ve bütçenizi yazmanızı önemle rica ederim )...

Online Mağazamız:
Facebook:
İnstagram :

Kullandığım Takım:

DAM Cult-x 210 cm, 1-12 g
Okuma Epixor 20
Kendo 4 örgü 0.06 mm + Powerline Ultra 0.28 mm
Savage Gear Slim Jig Minnow 15 g, 20 g, Psycho Sprat jig 14 g, 18 g

Track: Unknown Brain - Hollywood Perfect (ft. NotEvenTanner) [NCS Release]
Music provided by NoCopyrightSounds.
Watch:
Free Download / Stream:

Denizlerin En Tehlikeli Balığını Yakaladık / Bu Balığı Görürseniz Kaçın !!

Denizlerin En Tehlikeli Balığını Yakaladık / Bu Balığı Görürseniz Kaçın !! videomuz sizlerle. Tehlikeli müren balığı ile korku dolu anlar yaşasak da kazasız belasız balığı salmayı başardık. Keyifli seyirler...

At-Çek takımı kombinasyonları ile ilgili takım seçimi ve teknik destek için 05072799020 Whatsapp numarasından Balık Günlükleri / Mavi Yüzgeç destek hattına yazabilirsiniz ( Size daha kolay yardımcı olabilmem için sorularınızda hangi şehirde avlanacağınızı, hedef balıklarınızın neler olacağını, LRF/Spin/Tekne takımı vs ne tür bir takım tavsiyesi istediğinizi ve bütçenizi yazmanızı önemle rica ederim )...

Online Mağazamız:
Facebook:
İnstagram :

DÜNYANIN EN ZEHİRLİ DİKENLİ BALON BALIĞINI YİYEN ADAM !

Ben Orhan Tümerkan Balon balığı, yenirmi diye sordular, balığı düzgün temizlerseniz, zehri gider, ve zehirsiz kısımları yenebilir, ve dünyanın en lezzetli etine sahip, İyi Seyirler..

COPY YOUTUBE LİNK :


Kanala Abone OL :

Sosyal Medya:

İnstagram ►
Facebook Grubu ►
Facebook Sayfası ►
Twitter ►

İş Teklifleri (Business) ottorhan@gmail.com

Merhaba Ben Orhan Tumerkan, Youtube Türkiye benim en büyük tutkum, bur da dev gibi bir OTT ailesi için her gün yeni video yüklüyorum. Kanalımda oyun gaming , eğlence , challenge , komedi , şaka , şarkı , vlog , montaj , tepki ve benzeri bir sürü video paylaşıyorum. Bunları yaparken çok eğleniyorum ve bir çok komik anlar eğlenceli anlar yaşıyorum. Sizde Aileye katılın ne duruyorsunuz abone olun !

İZLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM SÜPERSİNİZ!!

Genellikle gümüş yanaklı toadfish olarak bilinen Lagocephalus sceleratus, Tetraodontidae familyasında oldukça zehirli bir deniz kemikli balığını oluşturur.Yarı yumuşak altın kirpi balığı olarak da bilinen Lagocephalus spadiceus, Tetraodontidae familyasındaki bir balık türüdür. Kızıldeniz'in yanı sıra Hint Okyanusu'ndaki yaygın bir balıktır, ancak Lessepsiyen göçünün doğal yaşam alanından geldiği Akdeniz'de de bulunur. Bu balığın tüketimi ölümcül olabilir.
balon balığı fiyatı,balon balığı ekşi,balon balığı saldırısı,balon balığı yavrusu,balon balığı insana saldırır mı,balon balığı tehlikesi,balon balığının düşmanı,balon balığı beslemek

KIRMIZI DİKENLİ (ZEHİRLİ) BALIĞI YEDİK ADAM ! (ZEHİRLENDİM) - İSKORPİT

Ben Orhan Tümerkan Verdiğim Sözler, Eğlenceli bir balık yeme videosu oldu, çok komik bir video oldu, çok eğlendik, bu videoyu hazırlarken, balığın zehirli dikeni battı, nasıl yapılır, İyi Seyirler..

Kanala Abone OL :

1 GÜNÜM NASIL GEÇİYOR ! / GÜNLÜK VLOG : url.style/PMtJG

iskorpit fiyat, iskorpit balığı dikeni batması, iskorpit çorbası, iskorpit balığı faydaları, iskorpit temizleme, iskorpit balığı nasıl pişirilir, iskorpit adabeyi, iskorpit balığı epilepsi

Sosyal Medya:

İnstagram ►
Facebook Grubu ►
Facebook Sayfası ►
Twitter ►

İş Teklifleri (Business) ottorhan@gmail.com

Merhaba Ben Orhan Tumerkan, Youtube Türkiye benim en büyük tutkum, bur da dev gibi bir OTT ailesi için her gün yeni video yüklüyorum. Kanalımda oyun gaming , eğlence , challenge , komedi , şaka , şarkı , vlog , montaj , tepki ve benzeri bir sürü video paylaşıyorum. Bunları yaparken çok eğleniyorum ve bir çok komik anlar eğlenceli anlar yaşıyorum. Sizde Aileye katılın ne duruyorsunuz abone olun !

İZLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM SÜPERSİNİZ!!

Folk Chinese by PeriTune |
Music promoted by
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License

Ronin by jantrax |
Otogi2 by PeriTune |
Music promoted by
Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)

Ohayashi by PeriTune |
Music promoted by
Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)

Minstrel by PeriTune |
Music promoted by
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License


İskorpit, Scorpaenidae familyasından bir balık türü. Yaşamı aynı aileden olan Lipsos'un aynıdır. Farkları İskorpit'in Lipsos'a göre daha küçük olması ve renginin koyuluğudur. Eti oldukça lezzetlidir ancak dikenleri çok zehirli olduğundan yakalandığında dikkat edilmelidir.

bodrum zıpkınla aslan balığı avı ve temizleme Türkçe altyazı

bodrumda yapmış olduğum aslan balığı avları genel bilgiler
pterois miles
kamera thieye i60

UYARI: zıpkınla balık avcılığı; eğitimini almaksızın bilinçsizce yapıldığı taktirde ciddi kazalara , yaralanmalara ,sualtı basıncına dayalı vucutta hasarlara ve limitlerimize uymamamız halinde; sığ su bayılması nedeniyle ölümlere sebebiyet vermektedir!!!

!!!!!!avlar bir güne ait değil bir balık sezonundan seçme görüntülerdir... yasal boy ve kurallara uyularak avcılık yapılmıştır....!!!!!

CANAVAR BALON BALIĞI YAKALADIK!! (DEMİR YİYOR)

CANAVAR BALON BALIĞI YAKALADIK!! (DEMİR YİYOR) videomuz sizlerle. Arkadaşlar bugün Antalya denizinde haberlere konu olmuş meşhur Balon Balığı yakalamaya çalıştık ve tuttuğumuz balıkları sizlere gösterdik. İnanılmaz şekilde her şeyi yiyen balığa demir yedirdik. Çok eğlenceli bir video oldu İyi Seyirler.

Fester Abdü


İrtibat & İşbirliği:
Türkiyenin En Çılgın YouTube Kanalı
delimine@creatorstation.com
x

CANAVAR BALON BALIKLARINA TAVUK YEDİRDİM!!

CANAVAR BALON BALIKLARINA TAVUK YEDİRDİM!! videomuz sizlerle. Arkadaşlar bugün Antalya Adrasan sahilinin açıklarında teknemizle Balon Balıklarının ne kadar büyüdüğünü sizlere göstermek için harika bir video çektik. Çok eğlenceli bir o kadar da güzel bir balık tutma videosu oldu. İyi Seyirler.

Fester Abdü


İrtibat & İşbirliği:
Türkiyenin En Çılgın YouTube Kanalı
delimine@creatorstation.com

Dünyanın En Zehirli Balığını Yakaladım Ve Yedim Aslan Balığı ( pterois miles )


Dünyanın En Zehirli Balığını Yakaladım Ve Yedim Temizlenmesini Gösterdim
Hint Okyanusundan Bizim sularımıza Gelen
Aslan Balığı ( pterois miles ) Sularımıza İşgal eden Ve Yavru Balıkları Ve yumurtalarını Yiyen Bir Balık Türüdür

Deli Mi Ne ? Dünya'nın en zehirli balığını yedi (Aslan Balığı)

DÜNYANIN EN ZEHİRLİ BALIĞI (Denizlerimize Hint Okyanusundan Gelen Zehirli Aslan Balığını Avladık)

Herkese Merhaba,
Bu hafta zıpkınla balık avına çıktık ve Hint okyanusundan Akdeniz'e gelen dünyanın en zehirli balığı olan Aslan balığı'nı avlamayı başardık. Bu görüntüleri de sizler için kaydettik.

Aslan Balığı (Lionfish) yavru balıkları ve yumurtalarını yiyen aynı zamanda büyük balıklara yem olunca da onları öldüren, bizim denizlerimiz için zararlı bir balık türüdür.

Arkadaşlar, bu balığı çıplak elle tutmayın! Zehri ölümcüldürlür! Balığın sokması halinde en kısa zamanda yakınınızdaki bir hastanenin aciline gidiniz.

İyi seyirler.

❣ ABONE OLUN VİDEOLARI KAÇIRMAYIN ▶

Kesinlikle izlemeniz gereken video albümlerim!

İNGİLTERE’DE YAŞAMAK ❣
İNGİLTERE’DE ÇALIŞMAK ❣
İNGİLİZCEYİ HIZLI ÖĞRENMENİZ İÇİN ÖNERİLER ❣
İNGİLTERE’DE KORONA GÜNLÜKLERİM ❣
SEYAHAT VIDEOLARI ❣

Hepinize merhaba Ben Yasemin Çıkrıkçı, Youtube kanalımda sizlere özel içerikler yüklüyorum. Kanalımda İngiltere'de yaşam, İngiltere'de çalışmak, İngilizce, eğlence, alışveriş, vlog, seyahat, tasarım, fotoğraf, montaj ve benzeri bir sürü video paylaşıyorum. Bunları yaparken çok eğleniyorum ve ayni zamanda sizlere faydalı olacağını düşünüyorum. Sizde aileye katılın haydi abone olun !
İZLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER HEPİNİZ SÜPERSİNİZ !

Beni buradan da takip edebilirsiniz!

❣ Instagram ▶
❣Twitter ▶

❣Mail ▶ yasemin@hellotica.com

#lionfish, #zipkinavi #aslanbaligi

Zehirli aslan balığı nasıl temizlenir?

Akdeniz'de yeni tür, zehirli.
x

Aslan Balıkları Akdenizi İstila Etti! İşte Görüntüler

Aslan Balıkları Akdenizi İstila Etti! İşte Görüntüler

Dünyanın Ennnn Zehirli Balığını Nasıl Yedim? (ASLAN BALIĞI)

Dünyanın en zehirli balığını nasıl yedim? (ASLAN BALIĞI)
How did I eat the world's most poisonous fish? (LION FISH)

ZEHİRLİ BALON BALIĞI YİYEN ADAM (Öldü)

KANALA ABONE OL :

**BENİ İNSTAGRAMDAN'DA TAKİP ETMEYİ İHMAL ETME
►İnstagram :

İş Teklifleri (Business) & İletişim: cihadyanardag@gmail.com

**İZLEMEK İSTEĞECENİZ VİDEOLAR**


Merhaba hepiniz kanalıma hoşgeldiniz ben ciya bu kanalda tepki ve eğlenceli videolar üretip sizleri eğlendirmek ve güzel vakit geçirmeniz için çaba gösteriyorum umarım başarıyorumdur umuyorumki kısa sürede dahada büyük bir aile olucaz hepinizi seviyorum şimdiden iyi seyirler.

Denizlerin En Zehirli Balığını Yakaladık / Bu Balık İnsanı Öldürebilir !!

Denizlerin En Zehirli Balığını Yakaladık / Bu Balık İnsanı Öldürebilir !! videomuz sizlerle. Aslan balığının dikenleri ölümcüldür. Tesadüfen yakalarsanız çok dikkatli olun arkadaşlar. Keyifli seyirler...

At-Çek takımı kombinasyonları ile ilgili takım seçimi ve teknik destek için 05072799020 Whatsapp numarasından Balık Günlükleri / Mavi Yüzgeç destek hattına yazabilirsiniz ( Size daha kolay yardımcı olabilmem için sorularınızda hangi şehirde avlanacağınızı, hedef balıklarınızın neler olacağını, LRF/Spin/Tekne takımı vs ne tür bir takım tavsiyesi istediğinizi ve bütçenizi yazmanızı önemle rica ederim )...

Online Mağazamız:
Facebook:
İnstagram :

Kullandığım kombin:

Savage Gear Salt CCS 260 cm, 15-42 g
Okuma Epixor 40
Okuma Ceymar 8 örgü 0.165 mm + Take Akashi FC 0.50 mm
Savage Gear Psycho Sprat Jig 60 g

Bu balığı görürseniz sakın dokunmayın!

Abone Olmak için Tıklayınız →

İnstagram Hesabı:
Facebook Hesabı:
Twitter Hesabı:
G+ Hesabı:


#ShowAnaHaber
#ShowHaber
#ShowTV

Shares

x

Check Also

x

Menu