This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

Uzsāk Ventas rumbas tīrīšanu

x

Latvijā vecākajam dabas rezervātam - Moricsalai - aprit 100

Apdziedāta un leģendām apvīta, tā nes grāfa Morica vārdu. Latvijā vecākajam dabas rezervātam - Moricsalai - aprit 100. Moricsala ir stingrā režīma teritorija un apmeklētājiem slēgta. Tā ir sava veida dabas laboratorija, kur viss rit saskaņā ar dabas nevis cilvēka diktētiem noteikumiem. Tā kā labāk vienreiz redzēt nekā simtreiz dzirdēt, Panorāmas filmēšanas grupa, saņēmusi atļauju, kopā ar vides sargiem, devās lūkot - kāda tad ir Moricsala.
x

Ventā sācis iet ledus

Lai arī ūdens līmenis Ventā svārstās ik pa laikam, ledus ir uzsācis savu gaitu uz jūru, upes līkumotākajās vietās veidojot nelielus sastrēgumus. Atbildīgie dienesti cer, ka kritiskākais brīdis ir garām un bijušā Kuldīgas rajona teritorijā ledus iešana būs beigusies bez lieliem plūdiem.
x

Kuldīgā atklāj iekštelpu skeitparku

13.augusts nācis ar priecīgu ziņu visiem tiem jauniešiem, kuri ir ekstrēmo sporta veidu atbalstītāji. Kuldīgā tika atklāts moderns iekštelpu skeitparks. Turklāt tas izdevies ar vecāku aktīvu iesaistīšanos. Šī ir otrā vieta Kurzemē, kur ir profesionāls iekštelpu skeitparks, un nu jaunieši varēs trenēties visu gadu neatkarīgi no laikapstākļiem.
x

Udensprieki Ventas Upe - ar youtube audio swap'u

Piezīme: audio ir no youtube bezmaksas, jo manu piegrieza!!!!!
Svētdienas atpūta tā teikt aktīva, pie upes, Ventas.
x

Vircavas upes tīrīšanas talka

Veselība ir svarīga ne vien cilvēkiem, bet arī upei. Krietns pulciņš talcinieku šodien Jelgavas novada Platones pagastā rūpējās par Vircavas upītes tīrību. No dzelmes tika izceltas gan garās zāles un koki, gan dažādas sadzīves drazas.

Ventas rumba 15.04.12.

Ventas rumba ,vimba iet uz nārstu.

Vedzes upes tīrīšana

Ar AS “Latvenergo” iniciatīvu 20. maijā tiek uzsākts Vedzes upes tīrīšanas projekts, kas iekļaujas Latvenergo koncerna ceļotājzivju populācijas atjaunošanas Daugavā izpētē. Sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību, biedrību ”Mēs zivīm” un zinātniekiem īstenotā 12 km garās Vedzes attīrīšana uzlabos tās ekoloģisko kvalitāti un nodrošinās labvēlīgākus apstākļus lašveidīgajām zivīm.

Ventas rumba

VENTAS DZIRKSTĪM 40

Tā bija to laiku jauniešu oāze Padomju laiku pelēkajā ikdienā - tā par jaunatnes klubu Kuldīgā Ventas dzirkstis saka tā dalībnieki. Te savu personību veidojušas vairākas dejotāju un dīdžeju paaudzes, arī gaismotāji, skaņotāji un citi, bez kuriem skatuves mākslā neiztikt. Ventas dzirkstis pastāvēja no 1975.- 2000.gadam, tomēr joprojām te ir tradīcija ik pa laikam satikties. Tāda bija arī diskotēkas 40 gadu jubileja. Vairāk par satikšanos un vēsturi skatieties Skrundas TV raidījumā.

Tīrot upīti, nodara kaitējumu lauksaimnieka labībai

Nepatīkamā situācijā nonācis Krustpils novada zemnieku saimniecības “Vīnkalni” īpašnieks Andris Felss. Tīrot upīti, kas robežojas ar viņa apsaimniekotajiem tīrumiem, izraktā zeme ar saknēm un akmeņiem uzkrauta iesētajai labībai, nodarot kaitējumu gan iesētajiem ziemājiem, gan vasarāju sēšanai sagatavotajam tīrumam.

Rādot notikuma vietu, Andris Felss stāsta, ka viņa tīrumiem blakus esošā Kārklupīte jau sen bija jāpadziļina un jāiztīra, bet sašutums radās, ieraugot, ka dubļi ar koku saknēm un akmeņiem uzkrauta viņa tīrumiem, radot zaudējumus aptuveni viena tūkstoša eiro apmērā. Pret darbu veicēju – uzņēmumu SIA “Riga Rent” lauksaimniekam nav pretenziju, jo viņi ir tikai darbu izpildītāji. Andris Felss pauž neizpratni par valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” attieksmi, jo tieši šis uzņēmums aizliedzis rakšanas procesu organizēt upītes otrā pusē, uzsverot, ka tur ir dzelzceļa aizsargjosla.

“Upītes otrā pusē, kur ir brīva teritorija, kur varētu nolikt zemi, ir čūskulājs,” saka Felss. “Man grūti iedomāties, ka tai teritorijai notiktu kaut kas slikts, ja tur vienkārši noliktu zemi un nolīdzinātu. Tas bardaks, kas ir tā saucamajā aizsargjoslā, tiktu kaut nedaudz uzkopts.”

Uzņēmumā “Latvijas Dzelzceļš” skaidro, ka situācija bijusi nedaudz citādāka. “Mums nevienā vēstulē uzņēmumam nebija norādīts, ka mēs aizliedzam,” uzsver “Latvijas dzelzceļš” mediju attiecību vadītāja Ella Pētermane. “Vienkārši šiem darbiem bija jāatbilst konkrētiem noteikumiem. Būvdarbi dzelzceļa inženiertīklu aizsargjoslas tuvumā ir jāveic, nepielietojot mehānismus.”

SIA “Riga Rent”, kas veic upes gultnes tīrīšanu, gan uzsver, ka projektā paredzēts izmantot mehanizēto tehniku, tādēļ arī nav bijis cita varianta, kā vien dubļus novietot uz labības lauka. “Kā es varu darīt to ar rokām? Cik tas ir laikietilpīgi,” savu viedokli pauž SIA “Riga Rent” darbu vadītājs Didzis Lodziņš. “Kāpēc man tagad ir jādara par uzņēmuma līdzekļiem? Projektā paredzēta mehanizēta rakšana, kāpēc jādara tas ar rokām? Tas ir dārgāk.”

Šajā gadījumā “Latvijas dzelzceļš” ir skrupulozi ievērojis likumu, bet lauksaimnieks Andris Felss pauž viedokli, ka katrs gadījums tomēr būtu jāskata individuāli, vadoties pēc loģikas. Uz tīrumiem sagāztā zeme tur arī paliks, vismaz šogad laupot zemniekam iespēju konkrētajā joslā kaut ko sēt.

“Šis jau nav pirmais gadījums, kad kādam lielam uzņēmumam liekas, ka strādā tikai viņš, ka pārējie tikai eksistē,” saka Felss. “Bija vairākus gadus atpakaļ gadījums, kad “Latvijas dzelzceļš” veidoja otru klātni dzelzceļam. Tad viņi nopostīja visus piebraucamos ceļus pagasta teritorijā. Ar viņiem nevarēja tikt galā ne pašvaldība, ne mēs – vietējie iedzīvotāji. Lai iezemieši varētu tikt uz mājām, lai mēs – zemnieki varētu apsēt savus laukus, mums bija jārīko talka, lai savestu grants un šķembu masu, lai varētu piebraukt. Liels paldies Latvijas dzelzceļam par šo 4.maija dāvanu! No sirds esmu pateicīgs.”

Sandra Paegļkalne
x

Young Media Sharks Ventas Rumba

Mūzika: Carnival Youth

Venta iziet no krastiem

Vietām iznākusi no krastiem, vietām pavisam rāma- tā šobrīd var raksturot Ventu, kurā sācis iet ledus. Tomēr visā posmā līdz ietekai jūrā upe vēl nav no tā brīva, tāpēc apdzīvoto teritoriju applūšanas draudi joprojām pastāv.

Ventā pie Skrundas ielaiž lašu mazuļus

Lai atjaunotu Ventas upes zivju resursus, tā divreiz gadā tiek papildināta arī ar lašu mazuļiem. To dara zinātniskā institūta „BIOR” zivju audzētava „Pelči”. Šai reizē Venta, sākot no Lietuvas robežas līdz pat Ventas rumbai , tika papildināta ar 60 tūkstošiem lašu vienvasaras mazuļu. Skrundas TV zivju resursu atjaunotājus sastapa pie Skrundas. Vairāk stāsta Skrundas TV.

Drīz tīrīs Ventas gultni

Drīz Ventas upē pie rumbas būs vērojams pavisam neierasts skats. Te rosīsies smagā tehnika, kas attīrīs ūdeni no zālēm. Šobrīd tiek noteikti upes ūdens kvalitātes un vides apstākļi. Darbus veic vieni no projekta sadarbības partneriem Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti.

Ventā pie rumbas pļauj zāli

5.jūnijs ir Pasaules Vides diena, tāpēc arī daudzviet Latvijā notika ar vidi saistīti pasākumi. Kuldīgā Ventas upē -- pļāva, grāba un pludināja. Tā dienas laikā aizaugušais posms starp rumbu un seno tiltu bija nopļauts. Blīvie ūdensaugi būtiski pasliktina zivju dzīves apstākļus, tāpēc tiek plānots, ka šāda pļaušana būtu nepieciešama ik gadu.
x

Maluzvejnieki atkal liek tīklus Ventas rumbā

Lai arī šķiet, ka maluzvejnieku darbošanās Ventas rumbā ir bezjēdzīga, jo tā tiek novērota ar video kameru, paši maluzvejnieki tomēr cer uz kādi brīnumu. Nupat tieši no rumbas izcelts kārtējais nelikumīgi ievietotais tīkls.

The Signals - Ventas Rumba

Greatest pop-ROCK band from city Valmiera (Latvia) The Signals in their greatest chart breaker Ventas Rumba!

Tīra Ventas gultni

Gandrīz jau esam kļuvuši par kuldīdzniekiem- tā smejoties atzīst ļaudis, kas vairākas nedēļas veic Ventas attīrīšanu no ūdenszālēm. Kad darbs būs padarīts, skats uz Ventas rumbu būs skaistāks, Ventā nārstot atgriezīsies te nu jau reti sastopamie laši. Tuvāk par to nākamajā sižetā.

Nelikumīgi zvejo Ventas rumbā

Ventas rumba ir ne tikai Eiropas platākais ūdenskritums, bet arī maluzvejnieku iecienīta nelikumīga zvejošanas vieta. Kuldīgas pašvaldības policija kārtējā reidā atrada tam pierādījumu- nelikumīgu zvejas tīklu.

Uzsāk Ventas rumbas tīrīšanu

Ieraugot Ventā vīrus hidrotērpos un traktoru, kam teju, teju kabīnē smelsies ūdens, Kuldīgas iedzīvotāji šajās dienās cits citu tincina - kas tie tādi un ko tur dara? Tie ir vides eksperti, kuri secinājuši - Vidzemes pērle un Kuldīgas lepnums - Ventas rumba izskatās kā pelnrušķīte, kuras daiļo vaigu traucē skatīt sodrēji. Upe pilsētas skaistākajā vietā aizaugusi, un biologi sākuši to tīrīt.

Shares

x

Check Also

x

Menu