This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

Uzsāk Ventas rumbas tīrīšanu

x

Tīra Ventas gultni

Gandrīz jau esam kļuvuši par kuldīdzniekiem- tā smejoties atzīst ļaudis, kas vairākas nedēļas veic Ventas attīrīšanu no ūdenszālēm. Kad darbs būs padarīts, skats uz Ventas rumbu būs skaistāks, Ventā nārstot atgriezīsies te nu jau reti sastopamie laši. Tuvāk par to nākamajā sižetā.

Drīz tīrīs Ventas gultni

Drīz Ventas upē pie rumbas būs vērojams pavisam neierasts skats. Te rosīsies smagā tehnika, kas attīrīs ūdeni no zālēm. Šobrīd tiek noteikti upes ūdens kvalitātes un vides apstākļi. Darbus veic vieni no projekta sadarbības partneriem Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti.
x

Venta.ledus iešana!

Venta,ledus iešana.mazliet ar aizkavēšanos bet tas tā!

Vedzes upes tīrīšana

Ar AS “Latvenergo” iniciatīvu 20. maijā tiek uzsākts Vedzes upes tīrīšanas projekts, kas iekļaujas Latvenergo koncerna ceļotājzivju populācijas atjaunošanas Daugavā izpētē. Sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību, biedrību ”Mēs zivīm” un zinātniekiem īstenotā 12 km garās Vedzes attīrīšana uzlabos tās ekoloģisko kvalitāti un nodrošinās labvēlīgākus apstākļus lašveidīgajām zivīm.
x

Noriņas upes tīrīšana

VTV sižets

abava ,venta , nabas ezers 2011

x

Kuldīgā gleznas top ūdenī

Venta kā liels ūdenstrauks, kurā pamērcēt otas, saslapināt papīru un ļauties gleznošanai -- šādi izmantot ūdeni topošos māksliniekus Latvijas Mākslas akadēmijas plenēra laikā Kuldīgā rosināja Somijas gleznotāji. Plenērs te norisināsies līdz jūnija beigām. Tas ir bagāts dažādiem pasākumiem gan studentiem, gan citiem interesentiem. Pirmo reizi tas ir starptautisks. Izstādes atklāšana, kurā būs redzami plenēra laikā tapušie darbi, tiks atklāta 18.jūnijā pl.18.00 Kuldīgā, Pils ielā 2.

Upes tīrīšanas talka Lielplatonē

Biedrības Liel.Barons organizētā, 2013.gadā jau otrā, upes tīrīšanas talka, kas notiek Latvijas Vides Aizsardzības fonda projekta ietvaros Ūdenstilpņu atveseļošanas pasākumi Jelgavas novadā.

Jau tradicionāli pirms talkas notika ievadlekcija par ūdens nozīmi mūsu vidē, kuru vadīja hidrobiologs un zinātnieks Andris Urtāns. Pēc teorētisko zināšanu apguves talcinieki devās uz Sidrabes upi, Lielplatones muižas teritorijā, lai savas jauniegūtās zināšanas pielietotu praksē, attīrot Sidrabes upes posmu no aizaugumiem, kokiem, niedrēm un atkritumiem. Daudzi no talkas dalībniekiem jau iepriekš bija piedalījušies šāda veida aktivitātēs, tāpēc darbs gāja raiti.

Latvija - zaļākā valsts pasaulē! Tīrīšanas līdzekļi.

Kā padarīt Latviju par zaļāko valsti pasaulē? Raidījuma Vides fakti sižetā Dace Rukšāne stāsta par to, kāpēc jau gadiem ilgi izmanto videi draudzīgus tīrīšanas līdzekļus.

Vairāk par kampaņu Latvija - zaļākā valsts pasaulē lasi homo ecos: mājaslapā:

2012.gada Lielās Talkas jaunums - ūdens tiplņu tīrīšana

x

Rīdziniekus pārsteidz runājoši konteineri

Plastmasas un stikla šķirošana ikdienā mums, šķiet, neliels varoņdarbs, jo daudz vieglāk taču būtu izmest to pudeli tuvākajā atkritumu tvertnē, vai ne? Un mēs jau it kā zinām, cik pasaulei tā šķirošana ir nozīmīga, bet ikdienā vēl nozīmīgāks mums šķiet laiks, attālums un steiga.
Tāpēc mēs nolēmām, ka tiem varoņiem, kas tomēr pārvar ne tikai šos mazos šķēršļus, bet arī sevi, lai uzcienātu ar tukšo pudeli tam paredzētos zvanus, ir jāsaka „paldies” tepat un tagad! Un ne jau klusi un pieklājīgi (kā parasti to mēdz darīt), bet tik skaļi un atraktīvi, lai sajūt viss Rīgas centrs! Ko zvani savā stiklotajā un brīžiem tik plastmasīgajā mēlē cenšas jums pateikt? To, ka mēs pamanām, novērtējam un pateicamies saviem ikdienas supervaroņiem! Turklāt stikla un plastmasas šķirošana patiesībā ir ļoti viegls un aizraujošs process ar tūlītēju gandarījumu.
Sev tuvāko mūsu šķirošanas punktu meklē un .

Shares

x

Check Also

x

Menu